„Dzieci z Windermere” to polsko-niemiecko-brytyjska koprodukcja przedstawiająca losy ponad trzystu dzieci ocalonych z Holokaustu i przewiezionych do posiadłości nad jeziorem Windermere w Anglii. Scenariusz powstał na bazie zeznań ocalałych świadków wydarzenia, których wypowiedzi pojawią się w filmie. Reżyseruje Michael Samuels nagrodzony statuetkami Emmy oraz BAFTA, a w głównych rolach wystąpią Thomas Kretschmann („Avengers: Czas Ultrona”), Tim McInnerny („102 dalmatyńczyki”), Iain Glenn („Gra o Tron”) oraz Romola Garai. W role dzieci i młodzieży wcielą się również polscy aktorzy: Marcel Sabat, Jakub Jankiewicz oraz Marek Wróblewski, Anna Maciejewska, Kuba Sprenger, Łukasz Zięba, Tomasz Studziński, Pascal Fischer i Kacper Świętek.

Jak się okazuje, premiera produkcji będzie miała miejsce już dziś o godzinie 20:00 podczas Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej, który przeprowadzany jest w formie zdalnej. Nie wiemy, czy film będzie wyświetlany z polskim dubbingiem, jednak o jego istnieniu już wiemy od prawie roku. Na oficjalnej podstronie filmu na stronie festiwalu jest również opcja wyboru języka, a wśród nich język polski, dlatego podejrzewa się, że w momencie udostępnienia będzie możliwość wyboru profesjonalnej polskiej wersji językowej. Jak obejrzeć film? „Dzieci z Windermere” zadebiutują na stronie festiwalu (LINK BEZPOŚREDNI) dziś o godzinie 20:00 i będą tam dostępne przez 48 godzin. Dostęp do filmu jest oczywiście darmowy.

Aktualizacja: W odróżnieniu od zapowiedzi, podczas festiwalu udostępniono jedynie film w wersji oryginalnej z polskimi napisami. Na premierę dubbingu może przyjść nam jeszcze poczekać.

Latem 1945 roku do ośrodka nad brzegiem jeziora Windermere trafiło 300 żydowskich sierot. Wycieńczone i straumatyzowane obozowymi przeżyciami miały w ciągu 4 miesięcy przypomnieć sobie, jak wygląda normalne życie i dzieciństwo. W tym czasie do ośrodka nadchodzą listy z Czerwonego Krzyża, informujące o losie ich rodziców i rodzeństwa.

Dodaj komentarz