fbpx

“Ainbo – Strażniczka Amazonii”: zwiastun i obsada polskiego dubbingu

Ainbo Strażniczka Amazonii zwiastun i obsada polskiego dubbingu
Foto: Kino Świat

“Ainbo – Strażniczka Amazonii” to peruwiański film animowany, który w październiku zadebiutuje w polskich kinach. Z tej okazji prezentujemy jeszcze gorący zwiastun oraz główną obsadę polskiego dubbingu, z którymi możecie zapoznać się poniżej. Produkcja w reżyserii José Zelady i Richarda Clausa jest inspirowana legendami i folklorem amazońskich lasów deszczowych, a także uczy o ochronie środowiska naturalnego, więc jest tematem bardzo ważnym dla naszej planety.

Za opracowanie polskiej wersji językowej odpowiedzialne było Studio PRL. Głosów bohaterom użyczyli: Marek Hucz (Vaca), Jan Jurkowski (Pancho), Lila Sikorska (Ainbo), Aleksandra Kowalicka (Zumi), Tomasz Borkowski (DeWitt), Miriam Aleksandrowicz (Motello), Brygida Turowska (Chuni), Andrzej Chudy (Conibo), Michał Konarski (Huarinka), Maciej Maciejewski (Atok), Grzegorz Pawlak (Pelejo), Agnieszka Castellanos-Pawlak (Lizeni) i inni.

Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności.

“Ainbo – Strażniczka Amazonii” w kinach od 15 października!

Kino Świat to jeden z wiodących dystrybutorów filmów w Polsce, aktywny na takich polach jak kino, telewizja, VOD oraz nośniki DVD i Blu-Ray. Oprócz dystrybucji Kino Świat zajmuje się również produkcją i koprodukcją filmów polskich i zagranicznych. Obecnie jest częścią globalnego koncernu mediowego Vivendi. Największą część produkcji wypuszczanych przez dystrybutora z dubbingiem są nieanglojęzyczne animacje, filmy przygodowe oraz science fiction, jednak zdarzają się także popularne tytuły. Spośród ważniejszych tytułów należy wymienić: animowane “Lato Muminków” (2009), “Mały Książę” (2015),”Ratchet i Clank” (2016), “Playmobil. Film” (2019), filmy z serii Asterix i Obelix oraz Królowa Śniegu, aktorskie “Imperium robotów. Bunt człowieka” (2014), “Valerian i miasto tysiąca planet” (2017), “Pinokio” (2019), czy słowacko-czesko-polską koprodukcję “Czerwony Kapitan”.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?