fbpx

“Czarodziejka z Księżyca”: nowy film anime z dubbingiem?

Czarodziejka z Księżyca nowy film anime z dubbingiem
Foto: Netflix

Nowy film z uniwersum Czarodziejki z Księżyca zadebiutuje na platformie Netflix za niespełna miesiąc, a jego kampania promocyjna coraz bardziej się nakręca. Wiele polskich portali popkulturowych publikuje obecnie treści związane z “Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie”. W licznych komentarzach możemy zobaczyć domaganie się fanów serii o polski dubbing, o którym póki co sam Netflix milczy. Czy to oznacza, że jedna z bardziej znanych w Polsce franczyz zadebiutuje na platformie streamingowej jedynie ze słabej jakości tłumaczeniem napisowym? Bo umówmy się, napisy oferowane przez Netflix nie należą do tych z lepszej półki, a nieraz wychodzą gorzej od fanowskich przekładów – wystarczy spojrzeć na poniższy zwiastun.

Kilka lat temu klasyczne filmy kinowe “Czarodziejki z Księżyca” po latach zostały opatrzone polską wersją językową, która przyjęła się z dość dobrym odbiorem – do tego stopnia, że fani serii zrzucili się na powstania dubbingu do ostatniego filmu z serii. Czy istnieje jakakolwiek szansa, że Netflix tym razem zaskoczy nas pozytywnie i film zadebiutuje nie dość, że z dubbingiem to jeszcze z lubianą przez fanów serii polską obsadą?

Rzeczona wersja dubbingowa w reżyserii Leszka Zdunia oraz Dariusza Kosmowskiego powstawała odpowiednio w Studiu Sonica oraz Studiu PDK, za dialogi wraz z adiustacją byli odpowiedzialni Kamil Pozorski, Dariusz Kosmowski oraz Seweryn Jach, a w polskiej wersji wystąpili: Aleksandra Kowalicka (Usagi Tsukino / Sailor Moon), Maksymilian Bogumił (Mamoru Chiba / Tuxedo), Zuzanna Galia (Ami Mizuno / Sailor Mercury), Jagoda Stach (Rei Hino / Sailor Mars), Katarzyna Owczarz (Makoto Kino / Sailor Jupiter), Julia Kołakowska-Bytner (Minako Aino / Sailor Venus), Alicja Kozieja (Chibiusa / Sailor Chibi Moon), Tomasz Steciuk (Artemis), Magdalena Krylik (Luna), Marta Czarkowska (Diana), Anna Kózka (Haruka Tenō / Sailor Uranus), Aleksandra Radwan (Michiru Kaiō / Sailor Neptune) i Anna Kędziora (Setsuna Meiō / Sailor Pluto).

“Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie” zadebiutuje na platformie Netflix 3 czerwca!

W ostatnim czasie na Netfliksie udostępnione zostały nowe produkcje z polskim dubbingiem: filmy “Oktonauci i Pierścień Ognia”, “Thunder Force”, “Arlo – chłopiec-aligator”, “Mitchellowie kontra maszyny”, nowe odcinki seriali “Zjazd rodzinny”, “Mighty Express”, “Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci”, “Izzy w świecie koali”, “Śmieciarka” oraz specjalny odcinek kreskówki “Ostatnie dzieciaki na Ziemi”. W maju w serwisie zadebiutują natomiast finałowy sezon anime “Castlevania” (13 maja), nowe odcinki antologii “Miłość, śmierć i roboty” (14 maja), trzeci sezon kreskówki “Park Jurajski: Obóz kredowy” (21 maja) oraz pełnometrażowe “W rytmie dżungli: Film” (14 maja).
Netflix to amerykańska platforma VOD dostępna już niemal na całym świecie. Oferuje dostęp do wielu gatunków filmów, seriali i programów zarówno oryginalnych, jak i na licencji. Serwis rozpoczął działalność jako wypożyczalnia płyt DVD w 1997 roku, a już w 2007 roku wkroczył w media strumieniowe. We wrześniu 2016 roku Netflix został udostępniony również w języku polskim oferując wybiórczo również polski dubbing. Poza produkcjami animowanymi dla dzieci, do ważniejszych pozycji opatrzonych polską wersją językową należą filmy “Mowgli: Legenda dżungli”, “Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, “Enola Holmes”, “Klaus”, “Wyprawa na Księżyc” oraz seriale “Wiedźmin”, “Chilling Adventures of Sabrina”, “List do króla”, “Big Mouth”, czy “BoJack Horseman”.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?