fbpx

“Enola Holmes”: trwają prace nad kontynuacją filmu

Enola Holmes trwają prace nad kontynuacją filmu
Foto: Netflix

W ubiegłym tygodniu z pomocą specjalnego wideo Netflix poinformował, że w produkcji znalazła się “Enola Holmes 2”, czyli kontynuacja ubiegłorocznego hitu platformy. Początkowo tytuł miał doczekać się premiery kinowej, jednak Warner Bros., który jest odpowiedzialny za stworzenie dzieła, odsprzedał prawa w związku z przeciągającym się zamknięciem kin. Za reżyserię pierwszej części odpowiedzialny był Harry Bradbeer, scenariusz napisał Jack Thorne, a w głównych rolach wystąpili: Millie Bobby Brown w roli tytułowej, Henry Cavill (Sherlock Holmes), Sam Claflin (Mycroft Holmes), Helena Bonham Carter (Eudoria Holmes) oraz Louis Partridge (Tewkesbury).

“Enola Holmes” odniosła duży sukces debiutując w objęciach streamingowego giganta. Równie chwalona była też polska wersja językowa powstała w studio SDI Media. Jej reżyserem był Szymon Waćkowski, dialogi napisała Natalia Gawrońska, a w głównych rolach wystąpili: Justyna Bojczuk (Enola Holmes), Kamil Kula (Sherlock Holmes), Paweł Paprocki (Mycroft Holmes), Katarzyna Strączek (Eudoria Holmes), Karol Osentowski (Tewkesbury) oraz Katarzyna Anzorge, Elżbieta Kijowska, Wojciech Brzeziński, Kinga Tabor, Leszek Filipowicz, Renata Berger, Mikołaj Klimek, Hanna Turnau i inni.

Pierwsza część filmu jest adaptacją książki “Sprawa zaginionego markiza” należącej do serii książek dla dzieci autorstwa Nancy Springer. Drugi tom, “Sprawa leworęcznej Lady” ukaże nam główną bohaterkę wcielającą się w rolę asystentki znanego perdytorysty. Jednocześnie poprowadzi ona dochodzenie w sprawie zaginięcia lady Cecily oraz dowiaduje się jakie są konsekwencje bycia leworęcznym w wiktoriańskim społeczeństwie i o co to znaczy „proletariat”.

Informację na temat fabuły są jednak owiane tajemnicą. Wiadomo, że za kamerą powróci Harry Bradbeer, scenariusz ponownie napisze Jack Thorne, a na ekranie na pewno zobaczymy Millie Bobby Brown i Henry’ego Cavilla w swoich rolach. Żadne inne nazwiska, w tym Sama Claflina, Louisa Partidge’a, czy Heleny Bonham Carter, nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

16-letnia Enola to młodsza siostra Sherlocka Holmesa, światowej sławy brytyjskiego detektywa. Gdy dziewczyna odkrywa, że ich matka zniknęła, postanawia wyruszyć w niebezpieczną podróż i ją odnaleźć. By tego dokonać, musi jednak przechytrzyć swojego brata, a także rozwiązać tajemnicę młodego lorda.

“Enola Holmes” jest obecnie dostępna na platformie Netflix!

W ostatnim czasie na Netfliksie udostępnione zostały nowe produkcje z polskim dubbingiem: filmy “Thunder Force”, “Arlo – chłopiec-aligator”, “Mitchellowie kontra maszyny”, “W rytmie dżungli: Film” oraz nowe odcinki seriali “Zjazd rodzinny”, “Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci”, “Izzy w świecie koali”, “Śmieciarka”, “Castlevania”. Jeszcze w maju w serwisie zadebiutuje trzeci sezon kreskówki “Park Jurajski: Obóz kredowy” (21 maja), a w czerwcu na platformie zadebiutuje także filmy “Skater Girl” (11 czerwca) i “Smok życzeń” (11 czerwca).
Netflix to amerykańska platforma VOD dostępna już niemal na całym świecie. Oferuje dostęp do wielu gatunków filmów, seriali i programów zarówno oryginalnych, jak i na licencji. Serwis rozpoczął działalność jako wypożyczalnia płyt DVD w 1997 roku, a już w 2007 roku wkroczył w media strumieniowe. We wrześniu 2016 roku Netflix został udostępniony również w języku polskim oferując wybiórczo również polski dubbing. Poza produkcjami animowanymi dla dzieci, do ważniejszych pozycji opatrzonych polską wersją językową należą filmy “Mowgli: Legenda dżungli”, “Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, “Enola Holmes”, “Klaus”, “Wyprawa na Księżyc” oraz seriale “Wiedźmin”, “Chilling Adventures of Sabrina”, “List do króla”, “Big Mouth”, czy “BoJack Horseman”.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?