fbpx

“Flora i Ulisses”: obsada polskiego dubbingu

Flora i Ulisses obsada polskiego dubbingu
Foto: Disney+

Dziś na platformie Disney+ zadebiutował nowy aktorski film familijny zatytułowany “Flora i Ulisses”. Produkcja w reżyserii Leny Khan bazuje na powieści dla dzieci autorstwa Kate DiCamillo. W oryginalnej obsadzie znaleźli się Alyson Hannigan (“Jak poznałem waszą matkę”), Ben Schwartz (“Sonic. Szybki jak błyskawica”), Benjamin Evan Ainsworth, Danny Pudi oraz Matilda Lawler w roli tytułowej. Poniżej prezentujemy obsadę i twórców rodzimej wersji językowej!

Za opracowanie polskiego dubbingu odpowiedzialne było studio SDI Media, jego reżyserką była Joanna Węgrzynowska, a dialogi napisała Natalia Gawrońska. W wersji polskiej udział wzięli: Katarzyna Mogielnicka (Flora), Lena Franczkiewicz (Phyllis), Marcin Hycnar (George), Anna Ułas (Doktor Meescham), Adam Strycharczuk (Miller), Paweł Szymański (William), Maciej Czerklański (Incandesto), Katarzyna Żak (Tootie), Anna Gajewska (Marissa), Julia Łukowiak (Rita), Otar Saralidze (Chad), Wojciech Chorąży (Pan Tickham), Mateusz Narloch (Ron) i inni.

“Flora i Ulisses” już na platformie Disney+!

W ostatnim czasie na Disney+ z dubbingiem udostępniono wiele filmów oryginalnych jak “Chmury”, “Linia obrony”, “Wróżka potrzebna od zaraz” oraz “Czarna Piękność”. W serwisie pojawiły się również nowe odcinki seriali “Cudowny świat Mikiego”, “Podbój kosmosu” oraz “Ziemia u Neda”, a już wkrótce zadebiutują tam nowe produkcje: seriale “WandaVision” (premiera miała miejsce w połowie stycznia) i “Falcon i Zimowy Żołnierz (19 marca) należące do Kinowego Uniwersum Marvela, czy familijne “Potężne Kaczory: Sezon na zmiany” (26 marca).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Polska data startu nie jest jeszcze znana, choć dotychczas mówiło się o premierze w pierwszej połowie 2021 roku. Disney+ ma być dostępny na wszystkich rynkach do końca 2021 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?