fbpx

“Kajko i Kokosz”: zapowiedź polskiego serialu animowanego od Netfliksa

Kajko i Kokosz zapowiedź polskiego serialu animowanego od Netfliksa
Foto: Netflix

Jeszcze w 2020 roku Netflix ogłosił plany na nowy polski serial animowany zatytułowany “Kajko i Kokosz”, tworzony oczywiście na bazie popularnych komiksów autorstwa Janusza Christy, wydawanych od 1972 roku. Dziś natomiast, platforma opublikowała pierwszą zapowiedź serialu, ukazująca przede wszystkim wizualny styl animacji, jak i jej datę premiery, która nastąpi już 28 lutego. 15-sekundowe wideo możecie obejrzeć poniżej.

Za produkcje odpowiedzialna jest wytwórnia EGoFilm, spod ręki której wyszły takie animacje jak “Wiking Tappi”, “Żubr Pompik”, czy “Świetlikowy gaj”. Choć obsada oryginalnej, polskiej wersji językowej nie jest jeszcze znana, najpewniej w tym przypadku poznamy ją jeszcze przed premierą. Bardzo możliwe, że za jej nagranie odpowiedzialne było PRL Studio, które od lat współpracuje przy produkcjach EGoFilm. Scenarzystami są Maciej Kur oraz Rafał Skarżycki.

Seria “Kajko i Kokosz” skupia się na tytułowych słowiańskich wojach, mieszkających w grodzie kasztelana Mirmiła. Ich pierwsze historie publikowane były w “Wieczorze Wybrzeża”, a łącznie wydano je w 14 albumach. Poza pierwowzorem, bohaterowie doczekali się także filmu krótkometrażowego w technologii 3D (w głównych rolach wystąpili Maciej Stuhr i Cezary Żak), dwóch spektakli teatralnych oraz wielu gier komputerowych.

“Kajko i Kokosz” na platformie Netflix zadebiutują już 28 lutego!

W ostatnim czasie na Netfliksie udostępniony został dubbing do nowych sezonów seriali “Chilling Adventures od Sabrina”, “Archer”, “Kroniki Idhunu”, “Rozczarowani”, “Carmen Sandiego”, “Park Jurajski: Obóz kredowy” oraz nowe produkcje: serial “Przeznaczenie: Saga Winx” i filmy “Będziemy bohaterami” i “Dwóch ojców”. Jeszcze w styczniu w serwisie zadebiutuje także kolejny film familijny “‘Ohana: Najcenniejszy skarb” (29 stycznia), natomiast w lutym z nowymi odcinkami powróci serial dla dzieci “Mighty Express” (2 lutego), a także pojawią się nowe produkcje jak animowany serial “Kid Cosmic” (2 lutego), czy film “Podróż Xico” (12 lutego).
Netflix to amerykańska platforma VOD dostępna już niemal na całym świecie. Oferuje dostęp do wielu gatunków filmów, seriali i programów zarówno oryginalnych, jak i na licencji. Serwis rozpoczął działalność jako wypożyczalnia płyt DVD w 1997 roku, a już w2007 roku wkroczył w media strumieniowe. We wrześniu 2016 roku Netflix został udostępniony również w języku polskim oferując wybiórczo również polski dubbing. Poza produkcjami animowanymi dla dzieci, do ważniejszych pozycji opatrzonych polską wersją językową należą filmy “Mowgli: Legenda dżungli”, “Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, “Enola Holmes”, “Klaus”, “Wyprawa na Księżyc” oraz seriale “Wiedźmin”, “Chilling Adventures of Sabrina”, “List do króla”, “Big Mouth”, czy “BoJack Horseman”.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?