fbpx

Kinowe Uniwersum Marvela: zmiany w datach premier i polskie tytuły kolejnych produkcji

Kinowe Uniwersum Marvela zmiany w datach premier i polskie tytuły kolejnych produkcji
Foto: Disney / Marvel

Dobre wieści często przychodzą razem z tymi złymi i tak jest również w tym przypadku. Disney nadał już oficjalne polskie tytuły kolejnym dwóm filmom należącym do Kinowego Uniwersum Marvela, które zadebiutują w przyszłym roku. Są to oczywiście sequele serii Thor oraz Czarna Pantera, które zapowiedziane zostały podczas ubiegłorocznego Dnia Inwestora Disneya. W ten oto sposób 4. część historii o Bogu Piorunów zatytułowana będzie “Thor: Miłość i grom” (“Thor: Love & Thunder”) natomiast kontynuacja losów narodu Wakandy funkcjonować będzie jako “Czarna Pantera: Wakanda w moim serce” (“Black Panther: Wakanda Forever!”).

Przypomnijmy, że nie tak dawno Disney opublikował polski tytuł nowego filmu o Doktorze Strange’u będący w pewnym sensie kontrowersyjnym tłumaczeniem. Wszystko przez to, że słowo “multiverse” zostało zmienione tam na “wieloświat”, co odbiega od dotychczasowego tłumaczenia tego słowa, czyli “multiwersum”, użytego choćby w serialu “Loki”, czy zwiastunie filmu “Spider-Man: Bez drogi do domu” (premiera już w grudniu tego roku). Na chwilę obecną nie wiemy, czy Disney pozostanie przy tłumaczeniu, czy postanowi je zmienić, natomiast dwa nowe tytuły zdają się być strzałem w dziesiątkę.

Złe informacje to z kolei opóźnienia premier. Zaplanowany na marzec 2022 roku “Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa” obejrzymy teraz w maju 2022, majowy “Thor: Miłość i grom” pojawi się w kinach w lipcu 2022, z kolei lipcowa “Czarna Pantera: Wakanda w moim serce” zajmie miejsce filmu “The Marvels” w listopadzie. Ten ostatni z wymienionych tytułów przeniesiony został na 2023 roku i na tym zmiany w MCU się kończą, bo zgodnie z zapowiedziami “Strażników Galaktyki Vol. 3” wciąż obejrzymy w maju 2023 roku. Fabuły nadchodzących filmów Marvela nie są jeszcze znane.

4. faza Kinowego Uniwersum Marvela poza filmami kinowymi została również wzbogacona o oryginalne seriale dostępne na platformie Disney+. Premier doczekały się już takie produkcje jak: “WandaVision”, “Falcon i Zimowy Żołnierz”, “Loki”, “Czarna Wdowa” ,”A gdyby…?” oraz “Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” . W kolejce seriali oczekują natomiast: “Hawkeye” (listopad 2021), “Ms. Marvel”, “Moon Knight” oraz “She-Hulk”, a następnymi filmami kinowymi będą: “Eternals” (listopad 2021), “Spider-Man: Bez drogi do domu” (grudzień 2021), “Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa” (maj 2022), “Thor: Miłość i grom” (lipiec 2022), “Czarna Pantera: Wakanda w moim serce” (listopad 2022), “The Marvels” (luty 2023), “Strażnicy Galaktyki Vol. 3” (maj 2023) oraz “Ant-Man and the Wasp: Quantumania” (lipiec 2023).

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?