fbpx

“Linia obrony”: obsada polskiego dubbingu

Linia obrony obsada polskiego dubbingu
Foto: Disney+

Na platformie Disney+ zadebiutował dziś film “Linia obrony” w wersji z polskim dubbingiem. Ten sportowy dramat oparty jest na prawdziwej historii Raya McElrathbey’ego, który w 2006 roku podjął się opieki nad swoim młodszym bratem, równocześnie trenując futbol i walcząc o stypendium. Reżyserem produkcji jest Reginald Hudlin, a w głównych rolach występują Jay Reeves jako Ray McElrathbey oraz Thaddeus J. Mixson, Corinne Foxx, Luke Tennie, Matthew Glave, Hunter Sansone, Alex A.J. Gardner i Amanda Warren. Poniżej prezentujemy twórców i obsadę polskiej wersji językowej!

Dubbing powstał w studio SDI Media. Jego reżyserem był Artur Kaczmarski, a dialogi napisał Jan Wecsile. Głosów postaciom użyczyli: Damian Mirga (Ray Ray), Tymon Krylik (Fahmarr), Marta Wągrocka (Kaycee Stone), Adam Bauman (Trener Tommy Bowden), Jan Aleksandrowicz-Krasko (Trener Brad Simmons), Jędrzej Hycnar (Daniel Morelli), Monika Obara (Tonya, mama Raya), Paweł Peterman (Keller), Szymon Roszak (Trener Butch Hassey), Sebastian Perdek (Solomon), Przemysław Bluszcz (Mike Ferro) i Jan Kulczycki (Diamond).

W pozostałych rolach wystąpili: Krzysztof Rogucki (Jimmy), Maciej Więckowski (Tobin), Tomasz Błasiak (Morrow), Wojciech Machnicki (Doktor Matthews), Jakub Wieczorek (Trener Tom Morris), Ewa Prus (Stephanie Soltero), Antonina Żbikowska (Shannon), Szymon Rząca (Fresh, Pop), Michał Konarski (Pastor Olmsead), Janusz Zadura (Pan Potts), Konrad Darocha (Trener Brett Slade), Bartosz Obuchowicz (Jarren), Krzysztof Cybiński (Nauczyciel Bartley), Artur Kaczmarski (Dyrektor Estrin), Bartosz Martyna (Pan Chen), Cezary Kwieciński (Pan Belasky), Joanna Węgrzynowska-Cybińska (Samantha), Leszek Zduń (Pan Kurt) oraz Delfina Wilkońska (Chris).

Ray McElrathbey to świeżo upieczony futbolista na uniwersytecie w Clemson, którego życie stawia w trudnej sytuacji. Gdy jego matka trafia na odwyk, chłopak postanawia zostać prawnym opiekunem swojego brata Fahmarra. Wspomagany przez szkolnych kolegów, Ray stara się pogodzić marzenia o przyszłości z wychowaniem młodszego rodzeństwa.

“Linia obrony” już na platformie Disney+!

W kolejce premier Disney+ jest wciąż film “Czarna piękność”, którego polski zwiastun jest już dostępny w serwisie. W ostatnim czasie z dubbingiem udostępniono również takie produkcje jak “Chmury”, “Wróżka potrzebna od zaraz”, “LEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygoda”, serial “Cudowny świat Mikiego” oraz kompletny drugi sezon “The Mandalorian”. W przyszłości na platformie pojawią się także nowa krótkometrażówka z serii Sparkshorts, “Burrow” (25 grudnia), pierwszy serial MCU “WandaVision” (15 stycznia) oraz familijny film “Flora i Ulysses” (19 lutego).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Polska data startu nie jest jeszcze znana, choć dotychczas mówiło się o premierze w pierwszej połowie 2021 roku. Disney+ ma być dostępny na wszystkich rynkach do końca 2021 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?