fbpx

Miłogost Reczek nie żyje

Miłogost Reczek nie żyje
Foto: Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Nie żyje Miłogost Reczek, jeden z najpopularniejszych obecnie głosów w polskim dubbingu. Aktor od lat zmagał się z ciężką chorobą. Informację o śmierci przekazał fanpage Widzę Głosy.

Miłogost Reczek urodził się 10 lutego 1961 roku we Wrocławiu, gdzie w 1984 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Na deskach tamtejszego Teatru Polskiego zadebiutował rok później i pozostał w jego składzie aż do 2004 roku. W dalszych latach grał także na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie (2004-2012). Widzom najbardziej znany z roli w serialu “Artyści”.

Miłogost Reczek najbardziej kojarzony był ze swojego głosu: nagrał setki reklam, audiobooków, a także stworzył tysiące kreacji w polskim dubbingu. Przez lata jego głosem przemówiło wiele popularnych postaci filmowych i telewizyjnych. Z całej listy wymienimy między innymi: Ben Kenobi w serii Gwiezdne wojny, Stoik Ważki w serii Jak wytresować smoka, Absolem w “Alicji w Krainie Czarów” Tima Burtona, Juliusz Cezar w “Asterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mości”, czy Talos w filmach Kinowego Uniwersum Marvela. Aktor wystąpił także w filmach jak: “Eragon”, “Shrek Forever”, “Smerfy”, “Warcraft: Początek”, seria Transformers, czy trylogii Hobbit.

Ponadto w serialach usłyszeć go można było w rolach: Maxa Tennysona w serii Ben 10, Szefa w serii Totalna Porażka, Hopa w serialu “Zwyczajny serial”, Mistrza Shifu w serialu “Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości”, Agenta Coulsona w animowanych serialach Marvela, Lenny’ego Turteltauba w “BoJack Horseman”, Paddingtona w najnowszym serialu “Paddington”. Swojego głosu użyczył również w produkcjach jak: “Miasteczko South Park”, “Szpiedzy w Warszawie”, “Paradise PD”, “Wodnikowe Wzgórze”, czy “Znajdź mnie w Paryżu”.

Rodzinie i najbliższym aktora składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?