fbpx

Nie żyje Włodzimierz Bednarski

nie żyje włodzimierz bednarski

W wieku 85 lat w Warszawie zmarł dziś Włodzimierz Bednarski, wybitny polski aktor obdarzony charakterystycznym, niskim głosem. Informację o śmierci artysty przekazała na swoim facebookowym profilu reżyser Miriam Aleksandrowicz.

Włodzimierz Bednarski urodził się 27 marca 1935 roku w Lesznie. W 1959 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Współpracował z takimi teatrami jak: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr Polski w Bydgoszczy, czy Teatr Popularny w Warszawie. Na dużym ekranie można było zobaczyć go m.in. w filmach Stanisława Barei.

Aktor jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiego dubbingu. Ma na koncie setki ról w przeróżnych filmach i serialach. Użyczył głosów takim postaciom jak: Fred Flintstone (“Flintstonowie”), Książę Igthorn (“Gumisie”), Trytonowi (“Mała Syrenka”), Dickowi Dastardliemu (“Dastardly i Muttley”), Marsjaninowi Marvinowi (kreskówki z serii Zwariowane melodie), czy panu Olivanderowi (filmy z serii Harry Potter).

Ze względu na problemy zdrowotne aktor wycofał się z życia zawodowego w 2013 roku. Poniżej możecie zapoznać się z ostatnim wywiadem, jaki udało się z nim przeprowadzić dla kanału Widzę Głosy.

Rodzinie i najbliższym pana Bednarskiego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?