fbpx

“Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”: drugi zwiastun filmu Marvela z polskim dubbingiem

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni drugi zwiastun filmu Marvela z polskim dubbingiem
Foto: Disney

Choć dopiero co niedawno polski oddział Disneya udostępnił pierwszy polski zwiastun nowego filmu Marvela “Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”, już dziś w sieci pojawił się kolejny, również w wersji z dubbingiem. Produkcja zadebiutuje w kinach już we wrześniu i przedstawi widzom zupełnie nowego superbohatera, tytułowego Shang-Chi, którego sportretuje Simu Liu. Zmierzy się on między innymi ze swoim ojcem, Wenwu zwanym także Mandarynem, w rolę którego wcieli się Tony Leung (“Spragnieni miłości”). Poza nimi w obsadzie także Awkwafina (“Jumanji: Następny poziom”), Fala Chen (“Steps”), Michelle Yeoh (“Star Trek: Discover”), Ronny Chieng (“Bajecznie bogaci Azjaci”) oraz Florian Munteanu (“Creed II”).

W polskiej wersji zapowiedzi występują natomiast: Michał Klawiter jako Shang-Chi, Arkadiusz Jakubik jako Wenwu / Mandaryn, Małgorzata Foremniak jako Jiang Nan i Olga Sarzyńska jako Katy. Warto przypomnieć, że Jakubik dubbingował głównego antagonistę już w pierwszym zwiastunie. Tam też Shang-Chi oraz Katy przemówili głosami Łukasza Borkowskiego i Laury Samojłowicz, która z kolei została zachowana ze wspomnianego już filmu “Jumanji: Następny poziom”. Nie wiemy na ten moment, czy głosy bohaterów są ostateczne. Zwiastun załączamy poniżej.

Warto zauważyć, że w końcowej sekwencji zwiastuna pojawia się motyw walki w klatce, a jednymi z zawodników są Wong (Benedict Wong) znany nam już z filmu “Doktor Strange” oraz ostatnich dwóch części “Avengers”, a także – duża niespodzianka – potwór zwany Abomination, czyli Emily Blonsky, którego poznaliśmy już w filmie “Niesamowity Hulk”. O ile Wonga kilkukrotnie zdubbingował już Michał Piela i jego zachowanie jest oczywiste, o tyle Blonsky, grany przez Tima Rotha, nie miał jeszcze żadnego polskiego głosu – nie tylko w MCU, ale w żadnej innej produkcji. Miejmy nadzieję, że na potrzeby “Shang-Chi” głos postaci zostanie ostatecznie wycastingowany, szczególnie, że złoczyńca ma być jednym z głównych antagonistów w serialu “She-Hulk”, który zadebiutuje w przyszłym roku na platformie Disney+.

Shang-Chi, który musi zmierzyć się z przeszłością, po tym, jak zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni.

“Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” zadebiutuje w kinach 3 września!

“WandaVision” zapoczątkowało 4. fazę Kinowego Uniwersum Marvela, wzbogaconą dodatkowo o oryginalne seriale platformy Disney+, mające ścisły związek z fabułą filmów kinowych. W kolejce oczekują również: “Falcon i Zimowy Żołnierz”, “Loki”, “Hawkeye”, “Ms. Marvel”, “Moon Knight” oraz “She-Hulk”. Następnymi w kolejności filmami kinowymi będą natomiast: “Czarna Wdowa” (lipiec 2021), “Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” (wrzesień 2021), “Eternals” (listopad 2021), “Spider-Man: No Way Home” (grudzień 2021), “Thor: Love and Thunder” (luty 2022), “Doctor Strange in the Multiverse of Madness” (marzec 2022), “Black Panther: Wakanda Forever!” (maj 2022) oraz “The Marvels” (lipiec 2022).

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?