fbpx

“Simpsonowie: Wszystkiego Disneyplusowego”: obsada polskiego dubbingu

Simpsonowie Wszystkiego Disneyplusowego obsada polskiego dubbingu
Foto: Disney+

Z okazji Dnia Disneya na platformie Disney+ zadebiutował dziś zupełnie nowy film krótkometrażowy łączący światy kultowych Simpsonów oraz postaci Domu Myszki Miki. “Simpsonowie: Wszystkiego Disneyplusowego” to 4-minutowy odcinek, który został jednocześnie udostępniony także z polskim dubbingiem. W jego obsadzie możemy usłyszeć między innymi znane nam już polskie głosy Homera i Barta Simpsonów, jednak ze względu na typowy dla tego serialu parodiowy styl, głosy postaci Disneya zostały zmienione. Poniżej możecie zapoznać się z całą obsadą rodzimej wersji językowej.

Za opracowanie polskiego dubbingu do animacji odpowiedzialne jest Iyuno-SDI Group. Reżyserem był Artur Kaczmarski, dialogi napisał Adrian Wajer, a kierownictwo muzyczne sprawował Piotr Gogol. Głosów postaciom użyczyli: Miłogost Reczek (Homer), Magdalena Kaczmarek (Diabolina), Wojciech Chorąży (Kubuś Puchatek, Buzz Astral, Gburek, Wesołek), Aleksander Sosiński (Goofy, Kaczor Donald), Mirosław Konarowski (Moe Szysiak), Aleksandra Radwan (Lisa Simpson), Anna Sroka-Hryń (Bart Simpson), Krzysztof Grabowski (Carl, Barney, Darth Vader), Artur Kaczmarski (Lenny, Gaston, Sideshow Mel) oraz Piotr Gogol (Horatio Mccallister).

“Simpsonowie: Wszystkiego Disneyplusowego” już na Disney+!

W ostatnim czasie na Disney+ z dubbingiem udostępniono w całości takie produkcje jak: animowane “A gdyby…?”, “Gwiezdne wojny: Wizje”, czy aktorskie “Doogie Kamealoha, lekarka” oraz należący do MCU serial “Loki”. W listopadzie w ofercie platformy pojawiły się również: film “Nareszcie sam w domu”, serial “Olaf przedstawia” oraz krótkometrażówki “Ciao Alberto” i “Simpsonowie: Wszystkiego Disneyplusowego”, a w planach wciąż oczekuje serial Marvela “Hawkeye” (24 listopada). W grudniu w serwisie zadebiutują się z kolei: animowany film “Dziennik Cwaniaczka” (3 grudnia) oraz serial “Księga Boby Fetta” (29 grudnia).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Dokładna polska data startu nie jest jeszcze znana, choć najnowsze oficjalne informacje wskazują lato 2022 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?