fbpx

“Star Trek: Lower Decks”: pierwsza animacja ze świata Star Treka, która otrzyma polski dubbing?

Star Trek Lower Deck pierwsza animacja ze świata Star Treka która otrzyma polski dubbing
Foto: CBS All Access

Gdzieś w 1997 roku na antenie Canal+ rozpoczęła się emisja serialu “Star Trek: Voyager”, do dziś jedynej produkcji z uniwersum Star Treka, która doczekała się polskiego dubbingu. Choć UIP pogrzebało szanse na profesjonalne opracowanie niedawnej kinowej trylogii, a planowana odsłona w reżyserii Quentina Tarantino z pewnością będzie zbyt brutalna, by dystrybutor miał zaryzykować, okazuje się, że nie wszystko jeszcze stracone. “Star Trek: Lower Decks” to najnowszy serial animowany dla dorosłych, który w sierpniu zadebiutował na amerykańskiej platformie CBS All Access. Ta jednak nie jest i w najbliższym czasie nie będzie dostępna poza terytorium Stanów Zjednoczonych.

Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że kreskówka może pojawić się między innymi w Europie, czyli również w Polsce! Choć na platformie Amazon Prime Video nie często można uświadczyć oryginalne treści w wersji z dubbingiem, ta jedna ma spore szanse. Po pierwsze jest to animacja i choć przeznaczona dla starszych widzów, w ostatnich latach te cieszą sie sporą popularnością również w naszym zacofanym kraju. Po drugie, produkcja została stworzona przez Mike’a McMahana, jednego z twórców popularnego serialu “Rick i Morty”, który posiada w Polsce aż dwie wersje dubbingowe. Choć są to jedynie nasze przypuszczenia, “Star Trek: Lower Decks” może okazać się pierwszą od dawna produkcją ze świata Star Treka, która otrzyma profesjonalną polską wersję językową.

“Star Trek: Lower Decks” jest częścią rozbudowy uniwersum, w której uczestniczą już takie seriale jak “Star Trek Discovery”, “Picard”, czy nadchodzący sequel tego pierwszego “Star Trek: Strange New Worlds”. Kreskówka śledzi losy zupełnie nowych bohaterów, członków załogi statku U.S.S. Cerritos. Wyjątkowo jednak nie są to jednak postacie z jej najwyższego szczebla, jak we wszystkich dotychczasowych produkcjach franczyzy – wręcz przeciwnie, są najmniej istotni. W oryginalnej obsadzie znaleźli się: Tawny Newsome, Jack Quaid, Noël Wells, Eugene Cordero, Dawnn Lewis, Jerry O’Connell, Fred Tatasciore i Gillian Vigman. Pierwszy sezon serialu liczy 10 odcinków, drugi jest już w produkcji, jednak nie wiadomo jeszcze kiedy zadebiutuje.

“Star Trek: Lower Decks” na platformie Amazon Prime Video zadebiutuje już 22 stycznia 2021 roku!

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?