fbpx

“Szalone przygody Asa”: zwiastun serialu z bohaterami “Odlotu”

Szalone przygody Asa zwiastun serialu z bohaterami Odlotu
Foto: Disney+

Na platformie Disney+ zadebiutował właśnie zwiastun nowego serialu, będącego kontynuacją jednego z najlepszych filmów animowanych w historii, a mianowicie “Odlotu”. “Szalone przygody Asa” przedstawią widzom pięć krótkich odcinków, w których pies As, jeden z głównych bohaterów filmu, będzie poznawał najróżniejsze dziwy naszego świata. Przypomnijmy jeszcze, że “Odlot” to jedna z najpopularniejszych animacji wytwórni Pixar i Disneya, która w kinach pokazywana była w 2009 roku. Produkcja zdobyła całą masę nagród w tym statuetkę Oscara za najlepszą animację.

Zwiastun w wersji z polskim dubbingiem prezentujemy poniżej. Choć w wersji oryginalnej powracają Bob Peterson jako As i Ed Asner jako Carl Fredricksen, w polskiej wersji nie było to całkowicie możliwe. W 2010 roku, kilka miesięcy po premierze filmu w polskich kinach, w wyniku tragicznego wypadku zmarł Wojciech Siemion, odtwórca roli Carla Fredriksena. Twórcy polskiej wersji “Szalonych przygód Asa” muszą więc znaleźć mu godne zastępstwo, które najwyraźniej zmaterializowało się w osobie Stanisława Brejdyganta. To jego głosem przemawia bowiem postać w opublikowanym wideo. Warto też zaznaczyć, że w roli tytułowej powraca oczywiście Cezary Pazura.

Przypomnijmy, że dubbing do “Odlotu” powstał w studio SDI Media. Jego reżyserem był Wojciech Paszkowski, dialogi napisał Jan Wecsile, a głosów bohaterom użyczyli: Wojciech Siemion (Carl Fredricksen), Ignacy Gogolewski (Charles Muntz), Kacper Cybiński (Russell), Cezary Pazura (As), Marian Opania (Beta), Jerzy Kryszak (Gamma), Artur Dziurman (Alpha) oraz Wojciech Paszkowski, Paweł Szczesny, Grzegorz Pawlak, Emilia Stachurska, Monika Węgiel-Jarocińska, Karol Wróblewski, Mieczysław Morański, Cezary Kwieciński i Zbigniew Konopka.

“Szalone przygody Asa” na platformie Disney+ zadebiutuje 1 września!

W ostatnim czasie na Disney+ z dubbingiem udostępniono takie produkcje jak: seriale “Potworna robota”, “A gdyby…?”, nowe odcinki “High School Musical: Serial” oraz film krótkometrażowy “Dobry, Bart i Loki”. Na swoją polską premierę wciąż oczekuje serial “Loki” należący do Kinowego Uniwersum Marvela, a w najbliższym czasie na platformie pojawią się także nowe seriale: “Doogie Kamealoha” (8 września), “Star Wars: Visions” (22 września), czy “Hawkeye” (24 listopada).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Polska data startu nie jest jeszcze znana, choć dotychczas mówiło się o premierze w pierwszej połowie 2021 roku. Disney+ ma być dostępny na wszystkich rynkach do końca 2021 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?