fbpx

“Szczyt bogów”: zwiastun francuskiej animacji na podstawie mangi

Szczyt bogów zwiastun francuskiej animacji na podstawie mangi
Foto: Netflix

Pod koniec listopada na platformie Netflix zadebiutuje francuski film animowany “Szczyt bogów”. To dramat stworzony na podstawie bestellerowej mangi autorstwa Jiro Taniguchi i Baku Yumemakury, który swoją międzynarodową premierę zaliczył podczas tegorocznego festiwalu w Cannes. Jego fabuła skupia się na tajemnicy owiewającej pierwszą ekspedycję na Mount Everest w 1924 roku przez George’a Mallory’ego i jego towarzysza Andrew Irvine’a.

Zwiastun z polskim dubbingiem możecie obejrzeć poniżej. Reżyserem filmu jest Patrick Imbert (“Wielki zły lis i inne opowieści”, “Niesamowity świat April”), natomiast w polskiej wersji językowej zapowiedzi występują między innymi: Waldemar Barwiński, Julia Kołakowska-Bytner, Andrzej Chudy, Piotr Bajtlik, czy Maksymilian Bogumił. Szczegółową obsadę dubbingu poznamy w dniu premiery.

Młody japoński fotoreporter Fukamachi chce poznać prawdę na temat pierwszej ekspedycji na Mount Everest. Tylko mały aparat, który zabrali ze sobą alpiniści prawie 70 lat wcześniej, może ujawnić prawdę. Urządzenie odnajduje się w rękach Habu Jôji, wspinacza samotnika, który — jak sądzono — zaginął wiele lat temu.

“Szczyt bogów” na platformie Netflix od 30 listopada!

W ostatnim czasie na Netfliksie udostępnione zostały nowe produkcje z polskim dubbingiem: filmy “The Seven Deadly Sins: Cursed by Light”, “Ktoś jest w twoim domu”, “Pokémon: Sekrety dżungli” oraz nowe odcinki seriali “Kocie wiedźmy”, “Strasznie mroczne historie”, “Klub Opiekunek”, “Świat Karmy”, “Misfit: Serial”, “Wojownicza księżniczka Maja”, “Dzikie przygody wśród zwierząt” i “Korporacja Konspiracja”. W listopadzie w serwisie pojawią się natomiast filmy “Rodzina Clausów” (1 listopada), “Czerwona nota” (12 listopada), “Chłopiec zwany Gwiazdką” (24 listopada), “Szczyt bogów” (30 listopada), nowe odcinki seriali “Ridley Jones: Strażniczka muzeum” (2 listopada), “Big Mouth” (5 listopada), “Nie ma jak w rodzinie” (25 listopada) oraz nowe seriale “Arcane” (6 listopada), “Psy w kosmosie” (18 listopada) i “Rudzik Rudzia” (27 listopada).
Netflix to amerykańska platforma VOD dostępna już niemal na całym świecie. Oferuje dostęp do wielu gatunków filmów, seriali i programów zarówno oryginalnych, jak i na licencji. Serwis rozpoczął działalność jako wypożyczalnia płyt DVD w 1997 roku, a już w 2007 roku wkroczył w media strumieniowe. We wrześniu 2016 roku Netflix został udostępniony również w języku polskim oferując wybiórczo również polski dubbing. Poza produkcjami animowanymi dla dzieci, do ważniejszych pozycji opatrzonych polską wersją językową należą filmy “Mowgli: Legenda dżungli”, “Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, “Enola Holmes”, “Klaus”, “Wyprawa na Księżyc” oraz seriale “Wiedźmin”, “Chilling Adventures of Sabrina”, “List do króla”, “Big Mouth”, czy “BoJack Horseman”.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?