fbpx

“The Good, The Bart, and The Loki”: crossover Simpsonów i MCU wkrótce na Disney+

The Good The Bart and The Loki crossover Simpsonów i MCU wkrótce na Disney Plus
Foto: Disney+

Choć Kinowe Uniwersum Marvela od lat obfituje w dostojne polskie dubbingi, to niekoniecznie tyczy się to “Simpsonów”, najdłużej na świecie emitowanej kreskówki dla dorosłych, posiadającej już status kultowej. Choć fani na całym świecie szaleją za animowaną historią, bardzo opornie wypada ona w naszym kraju ze względu na brak dubbingu. Co prawda w zamierzchłych czasach, owszem, otrzymaliśmy dubbing do pierwszych trzech sezonów oraz, po latach, do filmu kinowego, ale co z tego, skoro główna seria licząca już ponad 30 sezonów wciąż jest przez wydawców pomijana.

Wszystko może się zmienić teraz, gdy Disney przejął kontrolę nad wytwórnią 20th Century Fox. Już za tydzień w serwisie ma zadebiutować nowa krótkometrażówka zatytułowana “The Good, The Bart, and The Loki”, w której dokona się crossover bohaterów z Simpsonów oraz Kinowego Uniwersum Marvela. Wiadomo, że ze strony MCU w roli Lokiego powróci Tom Hiddleston, którego solowy serial jest obecnie udostępniany na Disney+ – nie po polsku, nie łudźcie się.

Wierzyć powinniśmy jednak w to, że nowa krótkometrażówka przetrze szlaki. Dlaczego? Z jednej strony jest to treść powiązana z flagową marką Disneya, filmami Marvela, a to samo w sobie daje duże szanse na dubbing. Z drugiej strony, nowa produkcja nie będzie powiązana z główną serią, będzie swego rodzaju sequelem, co oznacza, że będzie traktowana jako produkcja oryginalna Disney+. A takie dostają dubbing cały czas, choć niedostępny jeszcze w Polsce.

Szanse są duże. Nie zmienia to jednak faktu, że choć głosy postaci Marvela są już ustabilizowane, nie wiadomo jacy aktorzy mogliby zagrać postacie ze strony Simpsonów. Choć oczywiście mamy wspomniane trzy sezony, których dubbingu większość nie jest nawet świadoma, mamy też najbardziej oczywistą opcję, bo najbardziej zbliżoną standardami, czyli “Simpsonowie: Wersja kinowa”. Przypomnijmy, że dubbing do tego filmu wyreżyserowała Miriam Aleksandrowicz w Studio Sonica w 2007 roku. Głosów postaciom użyczyli wówczas: Miłogost Reczek (Homer), Barbara Zielińska (Marge), Dominika Kluźniak (Lisa), czy nieżyjąca już Joanna Wizmur (Bart).

Wygnany z Asgardu Loki po raz kolejny będzie musiał stawić czoła swoim największym wrogom: Simpsonom i największym herosom Springfield. By zwyciężyć, Bóg Podstępu zjednoczy się w walce z Bartem Simpsonem.

“The Good, The Bart, and The Loki” ma zadebiutować na platformie Disney już 7 lipca!

W ostatnim czasie na Disney+ z dubbingiem udostępniono takie produkcje jak: seriale “Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja”, “WandaVision”, “Tajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta” oraz nowe odcinki “High School Musical: Serial”. Na swoją polską premierę wciąż oczekują seriale “Falcon i Zimowy Żołnierz” oraz “Loki”, należące do Kinowego Uniwersum Marvela, a w najbliższym czasie na platformie pojawią się także nowe seriale: “Potworna robot” (7 lipca), “Turner i Hooch” (21 lipca) oraz “Chip i Dale” (28 lipca).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Polska data startu nie jest jeszcze znana, choć dotychczas mówiło się o premierze w pierwszej połowie 2021 roku. Disney+ ma być dostępny na wszystkich rynkach do końca 2021 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?