fbpx

“Venom 2: Carnage”: pierwszy zwiastun filmu z dubbingiem w kinach

Venom 2 Carnage pierwszy zwiastun filmu w końcu z dubbingiem
Foto: UIP

Trochę to trwało, ale po miesiącach oczekiwań pierwszy zwiastun nowego filmu Marvela doczekał się zwiastuna w wersji z polskim dubbingiem. Mowa oczywiście o “Venom 2: Carnage” tworzonym przez wytwórnię Sony. Niestety wideo jest na razie dostępne tylko w kinach, a w dodatku w wersji, którą trudno jakkolwiek udostępnić, dlatego poniżej zapowiedź w wersji napisowej. Filmy o przeciwnikach Spider-Mana, czyli Venom, czy nadchodzący Morbius, nie są oficjalną częścią Kinowego Uniwersum Marvela – tworzą swoje własne korytko zwane Uniwersum Marvela od Sony’ego – jednak od dawna mówi się o crossoverze, który umieściłby postacie np. w równoległej rzeczywistości tzn. multiwersum.

Za sterami produkcji zasiadł aktor Andy Serkis (Hobbit, Gwiezdne wojny, Planeta małp), a w swoich rolach powrócą: Tom Hardy jako Eddie Brock / Venom, Michelle Williams jako Annie Weying i Woody Harrelson jako Cletus Kasady alias Carnage, główny antagonista filmu, którego mieliśmy już okazję zobaczyć pod koniec pierwszej części “Venoma”. Nowymi nabytkami serii są natomiast Naomie Harris (“Rampage: Dzika furia”), która wcieli się w Shriek oraz Stephen Graham (Piraci z Karaibów), który sportretuje detektywa Petera Milligana.

W polskiej wersji zwiastun w swoich rolach powracają natomiast Otar Saralidze (Eddie Brock / Venom), Tomasz Dedek (Cletus Kasady) oraz Joanna Węgrzynowska-Cybińska (Pani Chen). Sama obecność zapowiedzi z dubbingiem jest dla nas oficjalnym potwierdzeniem, że polska wersja “Venom 2: Carnege” powstanie. W normalnych warunkach nie byłoby to zaskoczeniem, ponieważ doczekała się jej przecież pierwsza część. Wiemy jednak, że długotrwałe zamknięcie kin mogło przyczynić się do pewnych cięć po stronie dystrybutorów. W obecnej chwili pod znakiem zapytania stoi także ewentualny dubbing do filmu “Morbius” z Jaredem Leto, Jardem Harrisem i Mattem Smithem.

Przypomnijmy, że za opracowanie dubbingu do “Venoma” odpowiedzialne było studio SDI Media. Reżyserem był Tomasz Robaczewski, dialogi napisała Zofia Jaworowska, a w głównych rolach wystąpili: Otar Saralidze (Eddie Brock / Venom), Tomasz Olejnik (Carlton Drake), Zofia Zborowska (Anne Weying), Barbara Garstka (Dora Skirth), Andrzej hausner (Dan Lewis), Bartosz Wesołowski (Roland Treece), Mirosław Zbrojewicz (Jack), Przemysław Glapiński (Doktor Emerson), Joanna Węgrzynowska-Cybińska (Pani Chen) i Tomasz Dedek (Cletus Kasady). Dubbingowi nowej części poświęciliśmy post z serii PRZEGLĄD GŁOSÓW.

“Venom 2: Carnage” w kinach od 17 września!

W ostatnim czasie UIP wypuściła do kin filmy “Krudowie 2: Nowa era” oraz “Piotruś Królik 2: Na gigancie”. W swoich zapowiedziach na najbliższe miesiące dystrybutor umieścił takie produkcje jak: animowane “Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do wolności” (2 lipca), “Psi Patrol: Film” (3 września), “Rodzinka rządzi” (1 października), “Hotel Transylwania: Transformania” (5 listopada), aktorskie “Venom 2: Carnage” (17 września), “Clifford. Wielki czerwony pies” (3 grudnia), czy “Spider-Man: No Way Home” (17 grudnia). Wśród wciąż niepotwierdzonych produkcji z dubbingiem znajdują się natomiast “Pogromcy duchów: Dziedzictwo” (11 listopada).
United International Pictures jest polskim dystrybutorem kinowym należącym do korporacji mediowych ViacomCBS i NBCUniversal. W swojej ofercie posiada wiele nagrodzonych produkcji filmowych pochodzących z takich wytwórni jak Universal Pictures, Paramount Pictures, Sony Pictures, DreamWorks, czy Nickelodeon Movies. Wśród najpopularniejszych franczyz filmowych w ostatnich latach UIP wprowadziło na duże ekrany się takie pozycje z dubbingiem jak: Jumanji, Transformers, Spider-Man, Jurassic World, czy animowane Minionki, Hotel Transylwania oraz “Grinch”, “Jak wytresować smoka”, “Trolle”, “Sekretne życie zwierzaków domowych”, czy “Angry Birds”.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?