fbpx

“Wiedźmin: Zmora wilka”: Netflix publikuje logo filmu anime

Wiedźmin Zmora wilka Netflix publikuje logo filmu anime
Foto: Dark Horse Comics

“Wiedźmin: Zmora wilka” to zapowiadany szumnie film anime ze świata Wiedźmina, który miał pierwotnie zadebiutować na platformie Netflix jeszcze w tym roku. Choć na bliską premierę się nie zapowiada, serwis streamingowy opublikował dziś pierwszy spot ujawniający oficjalne logo produkcji, które możecie zobaczyć poniżej, a przy tym również jej polski tytuł. Animacja jest uzupełnieniem świata, który poznaliśmy w serialu “Wiedźmin”, jednak jego akcja dzieje się na długo przed narodzinami Geralta z Rivii. Przybliży nam natomiast jego mentora, Vesemira, którego w wersji aktorskiej poznamy już w drugim sezonie hitu Netfliksa.

W ekipie powraca showrunnerka, Lauren Hissrich, a nad produkcją pracowało Studio Mir, odpowiedzialne za takie produkcje “Legenda Korry”, “Kipo i Dziwozwierzę”, czy “Voltron: Legendarny obrońca”. Beau DeMayo, jeden z autorów scenariusza, przyrównał natomiast sceny akcji w nowym filmie do tych znanych z “Dragon Ball Z”. Pozostaje jednak pytanie, czy Netflix postanowi kontynuować zlecanie dubbingu do produkcji z uniwersum, zapoczątkowane przy “Wiedźminie”, czy pokpi sprawę jak w przypadku innych filmów i seriali wzorowanych na stylistyce japońskich animacji.

Przypomnijmy, że tylko w tym roku otrzymaliśmy niezliczone ilości anime bez polskiego dubbingu. Wśród nich należy wspomnieć przede wszystkim o amerykańskiej trylogii “Transformers: Wojna o Cybertron” oraz takich pozycjach jak ostatnio “My Hero Academy”, “Dragon’s Dogma”, “Blood of Zeus”, “Ghost in The Shell”, “Brand New Animal”, “A Whisker Away”, czy cała masa ważnych przecież filmów ze studia Ghibli. Dodatkowo należy tez wspomnieć o wciąż niedostępnym dubbingu do kolejnego sezonu anime “The Seven Deadly Sins”, o którym wiemy, że powstał.

“Wiedźmin: Zmora wilka” wkrótce na platformie Netflix!

W ostatnim czasie na Netfliksie udostępniony został dubbing do wielu odcinków specjalnych seriali takich jak “Dzieciaki straszaki”, “Wielkie przygody Kapitana Majtasa”, “Mustang: Duch wolności” oraz “Ashley Garcia: Genialna i zakochana” i “Big Show i jego show”. Ponadto w grudniu na platformie zadebiutują też nowe sezony serialu dla dzieci “Tut Tut Autka w Pagórkowie” (22 grudnia), kreskówki DreamWorksa “Szybcy i Wściekli: Wyścigowi agenci” (26 grudnia) oraz finałowy sezon serialu “Chilling Adventures of Sabrina” (31 grudnia). W styczniu w serwisie pojawią się także nowe sezony seriali “Kroniki Idhunu” (8 stycznia) i “Park Jurajski: Obóz kredowy” (22 stycznia), jak również nowe seriale jak “Przeznaczenie: Saga Winx” (22 stycznia), “Koci domek Gabi” (5 stycznia) i film “‘Ohana: Najcenniejszy skarb” (29 stycznia).
Netflix to amerykańska platforma VOD dostępna już niemal na całym świecie. Oferuje dostęp do wielu gatunków filmów, seriali i programów zarówno oryginalnych, jak i na licencji. Serwis rozpoczął działalność jako wypożyczalnia płyt DVD w 1997 roku, a już w2007 roku wkroczył w media strumieniowe. We wrześniu 2016 roku Netflix został udostępniony również w języku polskim oferując wybiórczo również polski dubbing. Poza produkcjami animowanymi dla dzieci, do ważniejszych pozycji opatrzonych polską wersją językową należą filmy “Mowgli: Legenda dżungli”, “Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, “Enola Holmes”, “Klaus”, “Wyprawa na Księżyc” oraz seriale “Wiedźmin”, “Chilling Adventures of Sabrina”, “List do króla”, “Big Mouth”, czy “BoJack Horseman”.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?